Ostatni mecz młodzika

22 grudnia 2021
W niedzielę rozegraliśmy mecz młodzika z Anilaną I.
Niestety po słabej drugiej połowie spotkania przegrywamy 23:27 (12:9). Pierwsza połowa to wielka mobilizacja, skupienie i mocne granie zarówno w ataku, jak i obronie.
Doskonale w ataku spisywał się Emil Ficiński, który bez większych problemów radził sobie z obroną przeciwników. Przez 25 minut stopniowo uzyskiwaliśmy przewagę bramkową. Wygrywamy pierwsza połowę 12:9.
To, co wydarzyło się po wyjściu z szatni, nie powinno mieć miejsca. W ciągu 4 minut przeciwnicy odrabiają straty i wychodzą na prowadzenie, mecz od tego momentu stał się w naszym wykonaniu bardzo szarpany, graliśmy bardzo nieskutecznie, popełnialiśmy proste błędy, co skutkowało wyprowadzeniem skutecznego kontrataku.
Mimo wszystko w 48. minucie dochodzimy Anilanę na 2 bramki różnicy, mając piłkę na zniwelowanie jej do jednobramkowej. Niestety zabrakło nam chłodnej głowy, daliśmy ponieść się emocjom, popełniliśmy błędy i zgubiliśmy 2 piłki, z których Anilana uzyskuje bramki. Mecz kończy się wygraną Anilany.
Na wielkie brawa zasługuje debiutujący w naszej drużynie Radosław Marczak (2009r.), który już w pierwszym meczu zdobywa bramkę! Jest to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami.
Ten mecz pokazuje nam, że jesteśmy w stanie powalczyć i wrócić do gry, nawet jeśli wynik jest dla nas niekorzystny (w pewnym momencie było 25:19 dla Anilany), tylko musimy nauczyć się w takich chwilach opanować emocje, drżenie rąk i odnaleźć w sobie tę pewność siebie i wiarę, że może się udać.
Za pierwsza połowę należą się chłopcom ogromne brawa. Jednak mecz sklada się z dwóch połówek.
Wnioski przed 2 rundą? Pracować jeszcze mocniej.