Magda Królową! Drużyna na 4 lokacie!

24 kwietnia 2022
Magdalena Borowiec z koroną strzelczyń II ligi żeńskiej.
Właśnie zakończyła się ostatnia kolejka rozgrywek II ligi żenskiej grupy Mazowieckiej. Przed ostatnim meczem liderka naszej drużyny mając dwa mecze absencji traciła trzy bramki do liderki tabeli Rejki Katarzyny z Łomży. W naszym ostatnim meczu Magda dorzuciła 10 bramek i o jedno trafienie wyprzedziła rywalkę zdobywając tym pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelczyń II ligi. Gratulujemy!!
Nasz ostatni mecz w naszym inauguracyjnym sezonie rozegraliśmy w Białymstoku, osłabieni brakiem podstawowych zawodniczek . Katarzyny Sobińskiej, Katarzyny Ostros, Juli Pisarek, Zuzanny Kłębowskiej, Michaliny Ratajczyk, Sandry Filipczak i Juli Stolarek. Pojechaliśmy w 11 zawodniczek wobec czego, nasza jedna z bramkarek musiała na ten mecz przekwalifikować się na grę w polu.
Bardzo mocno zmotywowane nasze rywalki postanowiły wykorzystać ten fakt i od początku postawiły na mocną grę. Nam zabrakło jakości i skuteczności i o ile do przerwy w meczu wynik był nie tak zły, tak na początku drugiej połowy Biostoczanki odleciały nam z wynikiem, a nam najnormalniej brakło nóg do biegania i gonienia wyniku. Przegrywamy wysoko 33:22. Nie mniej , w tym meczu miały okazję pograć dziewczyny które zazwyczaj większość czasu spędzają na ławce rezerwowych i trzeba przyznać, że w momentach meczu pokazały, że przy jeszcze odrobinie pracy mogą stać się zawodniczkami równie skutecznymi jak nieobecne w tym spotkaniu koleżanki.
Kończymy nasz pierwszy sezon na 4 miejscu wyprzedzając bardziej doświadczone drużyny z Białegostoku i Łomży. Sporo nauki za nami, czas na refleksie wyciągnięcie wniosków i podjęcie odpowiednich działań aby w przyszłych sezonach być lepszym.
Przed nami czas aktywnego odpoczynku, podczas którego skupimy się na technice oraz na budowie umiejętności indywidualnych.
Powoli mamy w planie wprowadzać młodsze dziewczyny z klubu, których wiek już pozwala na grę na parkietach ligowych aby i one nabierały większego doświadczenia.
Podsumowując , sezon uznaje za udany, nie wszystko wyszło tak jak chciałem i planowałem ale wracamy wkrótce na parkiety ligowe silniejsi i z większym doświadczeniem.
Wkrótce więcej treści o pierwszym w historii pabianickiej piłce ręcznej sezonie w wydaniu żeńskim na seniorskim parkiecie.
KPR Białystok 33:22 SPR Pabiks Impact Pabianice
Skład.
Maria Hoffman bramkarka
Magdalena Borowiec 10
Weronika Łakomicka 5
Katarzyna Płachecka 4
Weronika Idzikowska 3
Katarzyna Balicka, Julia Miller, Gabriela Nakielska, Nikola Działecka , Gabriela Nakielska, Aleksandra Frontczak

Kontakt

SPR PABIKS PABIANICE
95-200 Pabianice
Ul. Grota Roweckiego 3

e-mail: sprpabiks@gmail.com
pabiks@pabiks.pl

NIP: 7311869494

Odwiedź nas

KLUB

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.